Middeleeuwse middag bij Schelmentoren - Erfgoedjaar Heerlen

Middeleeuwse middag bij Schelmentoren - Erfgoedjaar Heerlen

Pancratiusplein-Noord
Heerlen
Iedereen kent natuurlijk de Romeinse geschiedenis van Heerlen, en die van de mijnen. Maar aan het Pancratiusplein staan nog onderdelen van het oude middeleeuwse vestingstadje Herle: de Pancratiuskerk en niet te vergeten, de Schelmentoren. 

Dit laatste monumentale gebouw maakte deel uit van het ommuurde Landsfort, maar ook de noordertoren van de kerk hoorde bij de vesting. Om aan het middeleeuws verleden van Heerlen aandacht te geven, wordt er een ambachtsmarkt georganiseerd met verschillende ambachtslieden, een poppenspeler, een verhalenverteller, een middeleeuwse muziekgroep en een chirurgijn die jouw gezondheid duidt. 

Allemaal zaken die vroeger tijdens jaarmarkten samenkwamen. Om extra de aandacht te vestigen op de Schelmentoren, die zijn naam dankt aan z’n gevangeniscellen, zal er een rechtszaak om 14.00 uur plaatsvinden. 

Daarnaast staan de gidsen van de Pancratiuskerk klaar om jou rond te leiden! Van 12.00-16.00 uur.

Data


  • 14-06-2025

Meer van het programma in beeld

Verstuur een e-mail


Verstuur een mail naar Middeleeuwse middag bij Schelmentoren - Erfgoedjaar Heerlen. Je bericht wordt na een klik op “Verstuur” direct verstuurd. In onze privacy verklaring staat hoe Visit Zuid-Limburg met jouw persoonsgegevens omgaat.
Niet alle waardes zijn juist ingevuld. Pas de gegevens aan en probeer het nogmaals.