Podium Royal

Podium Royal

Royal Theater
Heerlen
Ruim twee miljoen Nederlanders zijn laaggeletterd. Dat betekent dat ze zoveel moeite met lezen en schrijven hebben dat het impact heeft op hun werk, gezondheid en deelname aan de samenleving. 

Ook in Heerlen hebben veel mensen moeite met taal. Vanaf juni 2021 heeft Schunck Bibliotheek met hulp van de gemeente Heerlen en de Provincie een unieke methode ontwikkeld om generatie-overstijgend de taalontwikkeling binnen gezinnen te bevorderen. 

Onder de titel ‘Uit je schulp’ volgde documentairemaakster Niena Bocken een jaar lang een aantal inwoners van Heerlen-Noord die aan de methode meewerkten. De documentaire, die veel lof oogstte in het hele land, was tot nu toe alleen in besloten kring te zien. 

Podium Royal is er trots op de eerste openbare vertoning te mogen aanbieden. Na afloop van de documentaire interviewt Michael Berg Miriam Jennekens (SCHUNCK Bibliotheek) en Ingrid van den Bunder (Peuteropvang Heerlen) over hoe gezinsgerichte taalontwikkeling kan bijdragen aan een taalrijke toekomst voor gezinnen.

Data


  • 05-05-2026

Verstuur een e-mail


Verstuur een mail naar Podium Royal. Je bericht wordt na een klik op “Verstuur” direct verstuurd. In onze privacy verklaring staat hoe Visit Zuid-Limburg met jouw persoonsgegevens omgaat.
Niet alle waardes zijn juist ingevuld. Pas de gegevens aan en probeer het nogmaals.